odotrace

Obserwacje w Wielkiej Brytanii: 2023 · Rocznik próby: 2012.

Niski, 10. percentyl
122 109km
75 875 mi
Typowy, mediana
201 085km
124 949 mi
Wysoki, 90. percentyl
309 206km
192 132 mi

W brytyjskich badaniach MOT w 2023 r. Volkswagen Passat z 2012 zwykle wskazywał około 201 085 km (124 949 mil) na liczniku; środkowe 80% odczytów mieściło się między 122 109 a 309 206 km. Podstawa: zanonimizowany zbiór danych MOT agencji DVSA; liczba odczytów: 18 967 (Open Government Licence v3.0).

Volkswagen Passat 2012: porównanie

Mediana tej strony jest o 24% wyższa niż mediana median pozostałych modeli z rocznika 2012 w OdoTrace (161 563 km; n = 17); ten zbiór porównawczy nie jest całą flotą brytyjską. Starszy rocznik, Volkswagen Passat 2011, ma wyższą medianę: 215 906 km (o 7% więcej niż ta strona). Nowszy rocznik, Volkswagen Passat 2013, ma niższą medianę: 181 577 km (o 10% mniej niż ta strona). Dla tego samego rocznika litewskie badania techniczne dają wyższą medianę: 275 445 km (n = 1506), wobec 201 085 km w brytyjskich badaniach. To osobne próby, a daty obserwacji w danych litewskich nie są podane, więc liczby nie są łączone.

Ten historyczny zakres nie jest szacunkiem na bieżący rok. Samochody postarzały się od 2023 r.; powtórne badania mogą liczyć ten sam pojazd wielokrotnie.

Źródło: DVSA, zanonimizowane wyniki testów MOT, 2023. Utworzono zestawienie: .

Porównaj ogłoszenie

Czy odczyt
wygląda wiarygodnie?

Oceń przebieg podany przez sprzedawcę w kontekście przed kolejnym krokiem.

  • Porównaj z tym samym rocznikiem
  • Zobacz zakres niski, medianę i wysoki
  • Rozpoznaj, kiedy trzeba sprawdzić dokładniej

Gdzie mieści się to auto?

Wpisz przebieg z ogłoszenia, aby porównać go z 2012 Volkswagen Passat.

Wpisz kilometry, na przykład 120000.

Niski odczyt to powód do sprawdzenia, a nie dowód cofnięcia licznika.

Chcesz sprawdzić konkretne auto zamiast średniej modelu? Sprawdź jego VIN aby zobaczyć rozkodowane dane i dostępne odczyty przebiegu tego pojazdu. Wynik pokazuje luki, gdy brakuje zapisów.

Litewski park pojazdów: typowy przebieg

Dane rynku litewskiego. Rozkład przebiegu z badań technicznych TRANSEKSTA z ostatnim odczytem każdego auta. Kilometry.

Rocznik próby: 2012. Ostatni odczyt każdego pojazdu; daty obserwacji nie są podane w tym zestawieniu. To inna próba niż brytyjskie odczyty z badań. Utworzono zestawienie: .

Niski, 10. percentyl
181 127km
Typowy, mediana
275 445km
Wysoki, 90. percentyl
366 702km

Na podstawie N = 1506 litewskich pojazdów. Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA za pośrednictwem data.gov.lt, CC BY 4.0.

Wśród 70 679 litewskich pojazdów Volkswagen Passat z co najmniej dwoma odczytami u 2,5% spadek między odczytami przekroczył 5000 km, a u 40,6% późniejsza wartość była kiedyś niższa od wcześniejszej, o dowolną wartość. To kontekst z badań dla grupy pojazdów, a nie wynik konkretnego auta. Daty badań są dokładne tylko do tygodnia, a błędy wpisów mogą zawyżać surowy odsetek; dlatego na pierwszym miejscu pokazujemy udział większych spadków.

Przy pierwszym badaniu 28,4% pojazdów Volkswagen Passat z rocznika 2012 nie zaliczyło go za pierwszym podejściem (liczba badań: 5813). Źródło: TRANSEKSTA, otwarte dane o badaniach technicznych (data.gov.lt, zbiór danych 2721).

Fiński park pojazdów: typowy przebieg

Dane z fińskiego rejestru pojazdów (Traficom): ostatni zapisany odczyt licznika samochodów osobowych będących w ruchu w Finlandii, według roku pierwszego oddania do użytku. Nie ma daty odczytu, liczone są tylko samochody nadal użytkowane, a uwzględniono też używane samochody sprowadzone z zagranicy. Kilometry.

Rocznik próby: 2012. Wyciąg z rejestru: 30 cze 2026. Najnowsze lata pierwszego użytkowania pominięto, ponieważ większość tych samochodów nie przeszła jeszcze badania technicznego.

Daty się różnią: wartość fińska to ostatni odczyt w wyciągu z rejestru z 2026 r., a wartości brytyjskie to odczyty z badań z 2023 r., więc samochody z tego samego roku pierwszego użytkowania są w danych fińskich o kilka lat starsze, co samo w sobie dodaje dziesiątki tysięcy kilometrów. Wyższa lub niższa wartość fińska nie oznacza, że fińskimi samochodami jeździ się więcej lub mniej.

Niski, 10. percentyl
175 670km
Typowy, mediana
269 011km
Wysoki, 90. percentyl
370 323km

Na podstawie N = 2643 fińskich pojazdów. Percentyle obliczył OdoTrace na podstawie danych rejestru; nie jest to oficjalna statystyka Traficom. Źródło: Fińska Agencja Transportu i Łączności Traficom, otwarte dane o pojazdach, CC BY 4.0.

CO2 i zużycie (homologacja UE)

Wartości homologacyjne UE dla Volkswagen Passat 2012 według paliwa. Zużycie pochodzi z cyklu testowego i często zaniża rzeczywiste; szacowane koszty stanowią więc raczej dolną granicę.

Olej napędowy
129,8g/km CO2
4,92 l/100km (starszy test)
Benzyna
160,5g/km CO2
6,71 l/100km (starszy test)
Gaz ziemny
137,6g/km CO2
brak danych (starszy test)
Etanol E85
153,3g/km CO2
9,83 l/100km (starszy test)

Źródło: Europejska Agencja Środowiska, homologacja, Standardowa polityka ponownego wykorzystania EEA (z podaniem źródła). Średnia ważona liczbą rejestracji według paliwa.

Unijne sygnały akcji dla Volkswagen Passat

Akcje dla modelu z rejestrów rynku UE. Liczby są wskazówkami pokazywanymi osobno dla każdego źródła i nigdy nie są sumowane. Nie dotyczą konkretnie tego auta.

Utworzono zestawienie akcji: 2026-10-04. Dane historyczne, nie bieżąca kontrola akcji. Potwierdź zastosowanie i naprawę u producenta.

EU Safety Gate: 4 akcje przywoławcze

Akcje dotyczą okresów produkcji, nie tylko roczników modelu.

Niezawodność według brytyjskich badań MOT, dane odniesienia z brytyjskiej floty

Brytyjskie dane MOT dla grupy pojazdów, duża i dobrze udokumentowana flota odniesienia. Pokazujemy je tylko dlatego, że model ma także powyższy sygnał UE.

Spośród pierwszych badań MOT klasy 4 samochodów Volkswagen Passat z rocznika 2012 w 2023 roku (liczba badań: 14 992) 27,6% zakończyło się wynikiem negatywnym. W porównaniu z medianą 26,3% dla samochodów w tym samym wieku w tej flocie wskaźnik ten jest wyższy. (Różnica w punktach procentowych: 1,3)

Źródło: DVSA, zanonimizowane wyniki testów MOT, 2023, Open Government Licence v3.0. Brytyjski park pojazdów służy jako punkt odniesienia, nie wynik konkretnego auta. Brytyjskie dane MOT to duża, dobrze udokumentowana flota odniesienia, wyraźnie oznaczona jako dane z Wielkiej Brytanii, a nie z Twojego rynku. Nie zastępuje to oględzin.

Kupujesz ten model? Sprawdź VIN auta przed decyzją.

Co pokazują te dane, a czego nie

Liczby te pokazują zbiorczy rozkład dla wielu samochodów Volkswagen Passat z rocznika 2012, obliczony z brytyjskich odczytów licznika DVSA MOT jako porównanie floty. Zbiór danych MOT jest zanonimizowany i nie zawiera numerów VIN ani danych osobowych.

To nie jest historia konkretnego VIN. Nie mówi o przebiegu konkretnego auta ani o tym, czy cofnięto jego licznik. Używaj go do wstępnej oceny: odczyt znacznie poniżej typowego zakresu dla wieku warto wyjaśnić, ale sam niczego nie dowodzi.

Dla konkretnego auta sprawdź jego VIN aby zobaczyć rozkodowane dane i dostępne odczyty, w tym ocenę holenderskiego RDW po dodaniu numeru rejestracyjnego. Obliczanie zakresu i wszystkie źródła wyjaśnia metodyka danych.

Inne roczniki dla Volkswagen Passat

Wszystkie roczniki: Volkswagen PassatWszystkie marki i modele