Volkswagen Passat: najeté kilometry podle modelového roku
Volkswagen Passat: všechny modelové roky se stránkou na OdoTrace v jedné tabulce. Typický (mediánový) stav tachometru a rozpětí 10. až 90. percentilu z britských testů MOT v roce 2023, u každého řádku s počtem stavů, na kterých stojí.
Kupujete tento model? Zkontrolujte VIN auta
Najeté kilometry ve Spojeném království podle modelového roku
Kilometry · vedle nich míleBritská pozorování: 2023
- Medián
- 10. až 90. percentil
| Modelový rok | Medián (km) | Medián (mi) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Stavy | Stáří v roce 2023 (roky) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001 | 252 707 | 157 025 | 138 418 | 382 352 | 1 707 | 22 |
| 2002 | 251 408 | 156 218 | 142 163 | 367 108 | 2 923 | 21 |
| 2003 | 256 070 | 159 115 | 150 676 | 366 450 | 4 519 | 20 |
| 2004 | 254 046 | 157 857 | 154 151 | 358 973 | 5 306 | 19 |
| 2005 | 243 440 | 151 267 | 151 519 | 346 356 | 6 711 | 18 |
| 2006 | 241 108 | 149 818 | 153 307 | 329 223 | 9 553 | 17 |
| 2007 | 237 749 | 147 731 | 155 979 | 326 767 | 13 649 | 16 |
| 2008 | 229 920 | 142 866 | 148 758 | 321 874 | 14 974 | 15 |
| 2009 | 218 021 | 135 472 | 134 827 | 315 349 | 16 884 | 14 |
| 2010 | 215 954 | 134 188 | 135 703 | 313 989 | 16 298 | 13 |
| 2011 | 215 906 | 134 158 | 135 486 | 315 965 | 22 600 | 12 |
| 2012 | 201 085 | 124 949 | 122 109 | 309 206 | 18 967 | 11 |
| 2013 | 181 577 | 112 827 | 107 296 | 293 188 | 15 928 | 10 |
| 2014 | 163 052 | 101 316 | 92 225 | 284 906 | 19 076 | 9 |
| 2015 | 156 534 | 97 266 | 90 162 | 261 856 | 19 004 | 8 |
| 2016 | 138 806 | 86 250 | 77 995 | 244 047 | 17 951 | 7 |
| 2017 | 118 179 | 73 433 | 63 319 | 210 939 | 16 195 | 6 |
| 2018 | 97 233 | 60 418 | 49 941 | 176 408 | 12 549 | 5 |
| 2019 | 75 835 | 47 122 | 37 568 | 149 434 | 7 450 | 4 |
| 2020 | 54 261 | 33 716 | 26 356 | 106 804 | 1 912 | 3 |
Zdroj: Anonymizované výsledky testů MOT od DVSA za rok 2023. Souhrn vytvořen: . Toto historické pásmo není odhadem pro letošní rok. Auta od roku 2023 zestárla; opakované testy mohou počítat stejné vozidlo víckrát.
Co tabulka ukazuje
Tabulka pokrývá modelové roky 2001 až 2020 (modelových roků se stránkou: 20; stavů z britských MOT celkem: 244 156, z testů 2023). Nejstarší modelový rok, 2001, má medián 252 707 km a nejnovější, 2020, 54 261 km: medián staršího roku je o 366 % vyšší. Rozpětí 10. až 90. percentilu je v poměru k mediánu nejširší u roku 2020 (148 % mediánu) a nejužší u roku 2007 (72 %). Mezi bezprostředně po sobě jdoucími modelovými roky (porovnaných dvojic: 19) je medián novějšího roku v průměru o 10 400 km nižší.
Jde o pozorování z britských testů MOT 2023 u různých aut v různém stáří: průřez vozovým parkem, ne historie jednotlivého auta. Rozdíly mezi modelovými roky odrážejí auta různého stáří, ne změny nájezdu jednotlivého auta.
Litevský vozový park: typické najeté kilometry
Data z domácího trhu. Rozdělení stavů tachometru z litevských technických prohlídek (TRANSEKSTA), vždy s posledním stavem každého auta. Kilometry.
Poslední stav každého vozidla; termíny pozorování nejsou v tomto souhrnu uvedeny. Jde o jiný vzorek než britské stavy z prohlídek. Souhrn vytvořen: . Litevské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Uvedeny jsou jen modelové roky s litevským vzorkem (vozidel na modelový rok: alespoň 1 000).
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2001 | 325 260 | 232 337 | 427 745 | 4 061 |
| 2002 | 324 192 | 233 588 | 429 631 | 3 184 |
| 2003 | 319 243 | 234 457 | 420 888 | 2 756 |
| 2004 | 312 424 | 233 103 | 412 142 | 2 146 |
| 2005 | 310 460 | 226 835 | 397 192 | 3 309 |
| 2006 | 313 162 | 232 722 | 400 219 | 5 120 |
| 2007 | 308 069 | 232 594 | 401 995 | 4 201 |
| 2008 | 305 942 | 224 017 | 398 270 | 2 797 |
| 2009 | 302 463 | 219 524 | 395 540 | 1 273 |
| 2011 | 285 928 | 197 657 | 374 480 | 1 886 |
| 2012 | 275 445 | 181 127 | 366 702 | 1 506 |
| 2013 | 261 395 | 160 833 | 354 677 | 1 113 |
| 2015 | 234 910 | 133 534 | 326 919 | 1 722 |
| 2016 | 217 082 | 112 318 | 299 511 | 1 295 |
| 2017 | 182 725 | 99 165 | 275 201 | 1 273 |
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija TRANSEKSTA (prostřednictvím data.gov.lt), CC BY 4.0.
Finský vozový park: typické najeté kilometry
Data z finského registru vozidel (Traficom): poslední stav tachometru zaznamenaný u osobních aut v provozu ve Finsku podle roku prvního použití. Datum odečtu není uvedeno, počítají se jen auta, která jsou stále v provozu, a zahrnuty jsou i ojeté dovozy. Kilometry.
Výpis z registru: 30. 6. 2026. Nejnovější roky prvního použití jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou. Finské a britské údaje pocházejí z oddělených vzorků a nikdy se nekombinují. Finský registr neobsahuje datum odečtu a uvádí jen auta, která jsou stále v provozu. Uvedeny jsou jen roky prvního použití s finským vzorkem (vozidel na rok: alespoň 1 000); nejnovější roky jsou vynechány, protože většina těchto aut ještě neprošla prohlídkou.
Termíny se liší: finská hodnota je poslední stav ve výpisu z registru z roku 2026, zatímco britské údaje jsou stavy z testů v roce 2023, takže auta téhož roku prvního použití jsou ve finském údaji o několik let starší, což samo o sobě přidává desítky tisíc kilometrů. Vyšší či nižší finský údaj neznamená, že se s finskými auty jezdí více či méně.
- Medián
- 10. až 90. percentil
| Modelový rok | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|
| 2003 | 336 774 | 220 840 | 509 271 | 1 171 |
| 2004 | 332 709 | 209 440 | 486 435 | 1 005 |
| 2005 | 310 426 | 207 679 | 444 934 | 1 235 |
| 2006 | 313 600 | 215 300 | 435 906 | 1 626 |
| 2007 | 330 092 | 215 810 | 451 521 | 1 621 |
| 2008 | 336 119 | 225 080 | 451 235 | 1 865 |
| 2009 | 310 399 | 206 344 | 423 230 | 1 512 |
| 2010 | 294 951 | 188 775 | 400 808 | 1 565 |
| 2011 | 278 688 | 178 706 | 386 984 | 3 297 |
| 2012 | 269 011 | 175 670 | 370 323 | 2 643 |
| 2013 | 264 592 | 167 745 | 362 533 | 2 342 |
| 2014 | 245 031 | 152 634 | 338 971 | 2 209 |
| 2015 | 222 518 | 135 027 | 314 005 | 4 104 |
| 2016 | 195 491 | 122 131 | 279 648 | 4 827 |
| 2017 | 167 260 | 103 492 | 251 367 | 4 430 |
| 2018 | 143 946 | 90 184 | 222 018 | 3 211 |
| 2019 | 121 858 | 72 648 | 201 835 | 2 036 |
| 2020 | 102 011 | 57 667 | 163 769 | 2 743 |
| Modelový rok | Palivo | Medián (km) | 10. percentil (km) | 90. percentil (km) | Vozidla |
|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | Všechna paliva | 222 518 | 135 027 | 314 005 | 4 104 |
| 2015 | Benzin | 173 268 | 94 213 | 243 452 | 1 100 |
| 2015 | Nafta | 242 543 | 166 703 | 328 145 | 2 786 |
| 2016 | Všechna paliva | 195 491 | 122 131 | 279 648 | 4 827 |
| 2016 | Benzin | 153 663 | 88 068 | 227 071 | 1 007 |
| 2016 | Nafta | 229 804 | 151 928 | 314 939 | 2 007 |
| 2017 | Všechna paliva | 167 260 | 103 492 | 251 367 | 4 430 |
| 2017 | Benzin | 139 959 | 81 529 | 213 743 | 1 194 |
| 2017 | Nafta | 207 134 | 132 501 | 288 729 | 1 407 |
Benzinová a dieselová auta se v typických najetých kilometrech podstatně liší, takže údaje pro všechna paliva sedí na jedno či druhé palivo hůře než jejich vlastní řádek. Řádky pro benzin a naftu počítají auta nezaznamenaná jako hybridy; řádek pro všechna paliva zahrnuje i hybridní, elektrická a plynová auta. Zobrazeno jen tam, kde každé palivo má alespoň 1 000 vozidel.
Percentily spočítal OdoTrace ze záznamů registru; nejde o oficiální statistiku Traficom. Zdroj: Finská agentura pro dopravu a komunikace Traficom, otevřená data o vozidlech, CC BY 4.0.
Signály svolávacích akcí v EU: Volkswagen Passat
Svolávací akce na úrovni modelu z registrů trhu EU. Počty jsou orientační, uvádějí se za každý zdroj zvlášť a nikdy se nesčítají. Netýkají se nutně tohoto auta.
Stav svolávacích akcí vytvořen: 2026-10-04. Historický stav, ne kontrola svolávacích akcí v reálném čase. Aktuální platnost a stav opravy ověřte u výrobce.
Svolávací akce platí pro výrobní období, nejen pro modelové roky.
Chcete místo průměru za model zkontrolovat konkrétní auto? Zkontrolujte jeho VIN
Všechny značky a modelyVšechny modely: Volkswagenmetodice dat